Jdi na obsah Jdi na menu

Krajské kolo ASPV - 2008

31. 5. 2008

Sestava: Renda, Pavel, Žofka, Vítek, Eva, Olina.

Dne 20. 5. se konalo Okresní kolo ASPV ve volejbale smíšených družstev v Podivíně. Z okresu Břeclav se této akce zúčastnily celky z Podvína, Tvrdonic a my z Poštorné. Hrálo se každý s každým na tři vítězné sety. Naše sestava byly takováto: Pepa, Pavel, Žofka, Vítek, Eva, Eva ml., Olina. Po zranění se vrátil i Aleš ale byl zapůjčen do týmu Podivína, kterým jeden chlap chyběl. Suveréní vítěztví v celém turnaji nám zaručilo postup na Krajské kolo do Blanska.

V neděli 31. 5. zajíždíme do Blanska kde nás na místních antukových kurtech čeká jak každoročně neskutečne teplý slunný den. Využíváme brzkého příjezdu a strategicky zaujímáme místo pod jediným stromem v areálu. Docela slabá účast v kategoriích mužů jen dva týmy a v kategorii žen dokonce žádný. Do naší kategorie mixů se prihlásilo šest týmů, které se rozdělily do dvou skupin po třech. Již na první pohled je jasné že týmy dost omladily i Ostrov u Macochy omladil na všech postech velmi výrazně. V naší skupině je kromě nás i celky z Hrušovan nad Jevišovkou a domácí ASK Blansko. V neskutečném horku a slunečním svitu vyhráváme oba zápasy a postupujeme do finálové skupiny z prvního místa. Kde se utkáváme s druhým z druhé skupiny vítěz okresu Brno-venkov. Věkový průměr tohoto týmu byl max. 24 roků, opravdu mládež. První set po dlouhé tahanici prohráváme. Druhý set na ně vletíme a vyhráváme velkým rozdílem bodů. Následuje tajbrejk, na všech aktérech u nás se začíná projevovat únava a vyčerpání z předešlých setů (škoda že nebyl nikdo na vystřídání, když se nedařilo). Již od začátku prohráváme a točíme strany za stavu 8:3 pro soupeře. Hrajeme dál ale soupeř si stále udržuje tří až čtyř bodový náskok. Je tu koncovka, brňáci dosahují čtrnáctý bod a stav je 14:11 pro soupeře. V neskutečné koncovce dotahujeme na 14:14 a rozhoduje poslední balón, protože se hrálo jen do patnácti bodů. Ten Žofka neuhrál a prohráváme set i celý zápas. V dalším utkání hrajeme s domácím Ask Blansko o třetí místo. Již značně unaveni prohráváme první set. Vdalším se zázračně vzchopíme a vyhráváme. Následuje opět tajbrejk ale tentokrát je v plně naší režii a s přehledem vyhráváme. Nakonec teda třetí místo. První skončil Ostrov, který porazil Brno-venkov 2:1. Díky všem co jeli a hráli na co měli a pro ostatní trochu zamyšlení zda si nejde udělat čas na nejdůležitější turnaj roku.