10. 8. 2008

Sestava:

Pumpaři: Olina, Eva, Vítek, Radek, Pavel, Žofka.

Sebranci: Jana, Iveta, Jara, Renda.

Jeden z posledních antukových turnajů letošního roku je memoriál Ivana Pláteníka. Scházíme se v areálu Nad splavem, kde se turnaj uskutečnil. Dá se říct klasická letošní sestava protože moravskýpražák Aleš zase nemohl najít náhradu za sebe do hokny v Práglu. Slavnostní zahájení proběhlo i s tichou vzpomínkou na zakladatele tohoto turnaje J. Pavlova, který nečekaně navždy opustil řady volejbalistů. Přihlášených bylo deset týmů které se rozlosovali do dvou skupin po pěti týmech. V naší skupině jsou Mikulov, S-ko tým, Timur a jeho parta, SSK Podivín. Začali jsme s Mikulovem, s kterým se dobře známe z různých turnajů. Vyhráváme po boji dva nula rozhodlo, kdo dal podání vyhrál. Další zápas sehráváme s Palestinou (SSK Podivín) za kterou nastupují aktivní hráči Slovanu. Dobrý zápas z obou stran až na naše zakopnutí v druhém setu. První set vyhráváme a ve druhém vedeme patnáct deset (hraje se do dvaceti) ale potom nedokážeme uhrát na síti ani bod a prohráváme dvacet patnáct. Následuje zápas s S-kem, dva nula pro nás a v posledním zápasee ve skupině nás čeká Timur a jeho parta posilnění o Břeclavského Holuba. Taktéž dobrý zápas z obou stran končící smírem jedna jedna na sety ale vyhráváme na vítězné balóny. Postupujeme z druhého místa do finálové skupiny, kde na nás čekají Mrzáci v sestavě s Kamilem Baránkem (Český volejbalový reprezentant a jediný profesionál hrající ve Franciji kterého osobně znám). Začínám na straně po slunci a ukazuje se to , jako dobrý tah a nečekaně vyhráváme první set dvacet čtrnáct. V druhém setu soupeř ale přeřazuje na vyší rychlostní (herní) stupeň a než se vzchopíme, prohráváme dvacet dvanáct. Rozdíl dvou bodů v náš neprospěch posílá do finále naše soupeře. V boji o třetí místo na nás čekal Hodonín. Supeř rozladěný prohrou v semifinále s Podivínem bojuje jen na začátku obou setů jinak jsou plně v našich rukou a zvlášť druhý set je z naší strany exhibice. Ve finále poráží Mrzáci SSK Podivín 2:1 na sety a stávají se vítězi turnaje. Následovalo vyhlášení turnaje i slavnostní ukončení serií turnajů, které pořádal OVS Břeclav. Dopadli jsme nadmíru úspěšně na turnaji třetí a v celkovém pořadí Okresního přeboru mixů na druhém místě a mezi amatéry na prvním. Večerní akce je opět v naší režii.