Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár pivnice Kormorán - 20. ročník

7. 5. 2012

Poslední smeč na Apolle

A tak máme turnaj za sebou. Turnaj O pohár pivnice Kormorán za sebou zavřel nadobro své dveře. Bylo to přesně před dvaceti lety, kdy se dvě rodiny z klanu Bartolšiců a Veselých šly po sobotním obědě provětrat, vzaly s sebou míč a plácly pár setů mezi sebou na pláži na Apolle. Psal se rok 1992. Příští rok se přidalo dalších pár volejbaluchtivých nadšenců.. Z této aktivity se stala postupem času tradice známá široko daleko a popularita turnaje zasazeného do malebného prostředí lednickovaltického areálu se dostala do povědomí široké volejbalové veřejnosti, a to nejen mezi amatérskými hráči ale i ligovými.
20 let je dlouhá doba, škoda, že se nevedla statistika, bylo by zajímavé vědět, kolik se  za těch dvacet let zúčastnilo celkem týmů, hráčů, kolikrát pískla píšťalka rozhodčího, kolik se odehrálo zápasů, kolikrát zaznělo: soupeři na-zdar, a-hoj, kolikrát spadl balon do rybníka, kolikrát nám pršelo, kolik se snědlo klobás, kolik se vypilo piv, kolikrát kdo třeba spadl pak z kola cestou domů.
 
Tento poslední ročník vyhrálo družstvo z Boskovic, místní Pumpaři zaslouženě na 3. místě. Nikomu se nic nestalo. Počasí bylo celou dobu slunečné a až večer přišla bouře - rocková v podání kapely La Bande.
 
Bohužel nevyhovující stav hříští, jak na pláži, tak v kempu, nám brání v pokračování tohoto turnaje. A jestli existuje volejbalový bůh, tak nám těch 20 let přičte k dobru.
 
 
 

Pořadí:

1. Torpédo Melkov

2. Nešumperské překvápko

3. Pumpaři Poštorná "B"

4. Apollo 13

5. Ježci Podivín

6. Ferda Mikulov

7. VK Osoblaha

8. eS-ko team

9. Spratci Brno

10. Plác tým

11. Pumpaři Poštorná "A"

 

Nejlepší hráč: Jiří Haněl (Nešumperské překvápko)

Nejlepší hráčka: Gabriela Marková (Apollo 13)

Nejužitečnější hráč: Jan Bohatec (Torpédo Melkov)

 

Děkujeme Ježkovi za sponzorské dary v podobě dárkových bedýnek. http://www.bedynky.comehere.cz/

  

FOTKY

Tak ahoj, sportu zdar, volejbalu zvláště. A co dál?

  

  

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky O pohár pivnice Kormorán 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář